X

Bicycle Film Festival

Odpowiadaliśmy za organizację i promocję pierwszej polskiej edycji Bicycle Film Festival - najbardziej znanej na świecie imprezy łączącej sztukę i miłość do dwóch kółek. Do tej pory organizowana była w kilkudziesięciu miastach na świecie i zdążyła zdobyć wierne grono fanów. Jednym z największych wyzwań, z którymi musieliśmy się zmierzyć, było stworzenie imprezy autentycznej, z unoszącą się w powietrzu afirmacją dla dwóch kółek. Imprezę, na której dobrze bawić się będą zarówno BMX-owi szaleńcy, jak i maniacy ostrego koła czy rozkochani w prędkości użytkownicy szosówek z grupy We Ride.

Na nasze zaproszenie do Warszawy zawitał także twórca tej niezwykłej idei - Brendt Barbur. Wraz z nim udało nam się stworzyć program pełen filmów, których nie można zobaczyć nigdzie poza BFF. Każdy z czterech seansów spojony był wspólnym motywem – od profesjonalnego świata Tour de France, poprzez rowerowe podróże, aż do miejsca rowerzystów we współczesnych metropoliach.

Poza niezwykłymi filmami goście mogli także podziwiać wystawę zdjęć Rafała Wielgusa – jednego z najbardziej znanych fotografów sportowych, od wielu lat zajmującego się kolarstwem, snowboardingiem i skateboardingiem. Wieczór zwieńczyło afterparty z zawodami goldsprint, rockowym koncertem i dj-skim setem.